Nwg-kz
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Nwg-kz


 
AcasaGalerieUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Top 100
top100ragezone.com
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Ultimele subiecte
» Povestea lu'MosCraciun
Demo Counter strike Icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 6:39 pm Scris de Lost

» Reguli Moderatori!
Demo Counter strike Icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:32 pm Scris de Lost

» Reguli Utilizatori
Demo Counter strike Icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:24 pm Scris de Lost

» Recrurtare Moderatorii pentru forum!
Demo Counter strike Icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:11 pm Scris de Lost

» Sus la Poarta Raiului!
Demo Counter strike Icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:01 pm Scris de andreea1001

» Povestea lu'Mos Nicolae
Demo Counter strike Icon_minitimeLun Dec 06, 2010 7:43 pm Scris de Lost

» Poveste de 1 decembrie ziua nationala a romaniei!
Demo Counter strike Icon_minitimeMar Noi 30, 2010 6:05 pm Scris de Lost

» Povestea Sf Andrei 30 noiembrie !
Demo Counter strike Icon_minitimeMar Noi 30, 2010 6:03 pm Scris de Lost

» Poveste 1*******
Demo Counter strike Icon_minitimeDum Noi 28, 2010 7:25 pm Scris de andreea1001

Parteneri
forum gratuit
Cuvinte-cheie
Horoscop
Horoscop zilnic, de la astromax.ro
THE TIME
WTA

 

 Demo Counter strike

In jos 
AutorMesaj
Lost
Admin
Lost


Numarul mesajelor : 315
Varsta : 32
Puncte : 41646
Reputatie : 3
Data de inscriere : 22/03/2008

Foaie de personaj
Nwg:
Demo Counter strike Left_bar_bleue3/3Demo Counter strike Empty_bar_bleue  (3/3)

Demo Counter strike Empty
MesajSubiect: Demo Counter strike   Demo Counter strike Icon_minitimeSam Noi 08, 2008 1:34 am

Demourile sunt un tip de fisiere .dem.Aceste fisiere sunt rezultatul unor inregistrari live a jocului.

Cum inregistram un demo !?

- pentru a creea un demo este foarte simplu,la fel si ca vizualizarea lor,insa eu am sa va prezint un alt mod in care putem vizualiza un demo.

- pentru inceput intram in jocul nostru,adica counter-strike,si intram pe un server oarecare,sau chiar pe serverul propriu.

- dupa ce am intrat pe server,deschideti consola (~) ,iar in consola scriem "record primul_meu_demo" (scriem fara ghilimele) si dam "Enter".

- din acest moment jocul inregistreaza demo-ul.Tot ce faci,ce vorbesti v-a fi inregistrat pe "primul_meu_demo.dem".

- dupa ce ati hotarat ca e deajunsa inregistrarea,intrati iar in consola (~) si scrieti "stop" dupa care dati "Enter".

- o alta modalitate de a inregistra un demo este cu ajutorul lui "hltv" care il gasiti in counter-strike.

- deschideti "hltv" unde aici scrieti:
connect "ip" (aici scrieti serverul unde vreti sa inregistrati demo-ul,fara ghilimele),apoi dati "Enter"

- hltv s-a conectat pe server,dupa care scrieti:
record "primul_meu_demo" (nume demo,fara ghilimele),apoi dati "Enter"

- la fel ca in prima metoda de inregistare a unui demo,inregistrati atata timp cat doriti voi,dupa care scriem "STOP" si apasam "Enter" pentru a opri inregistrarea demo-ului.

- demo-ul este salvat si pregatit pentru a putea fi vizualizat.Acest demo il puteti gasi in folderul jocului in "Counter-Strike/cstrike/primul_meu_demo.dem."


Pentru inceput am sa va spun prima modalitate cum puteti vizualiza un demo.

- intrati iar in joc (counter-strike) deschideti consola (~),fara a intra pe un anumit server,si scrieti "play primul_meu_demo.dem" dupa care dati "Enter" si voila,demo-ul a inceput.


A doua modalitate

- o alta modalitate pe care vreau eu sa v-o prezint,este cea cu ajutorul unui program,care dupa mine este mai buna.

- poti derula inainte,inapoi,poti sarii peste capitole,stop,play si altele,este ca si un "Media player".

- acest program se numeste Skplayer si il puteti downloada de Aici.

- Skplayer este un program de tip "Green Program" (nu trebuie instalat),asa ca dupa ce ati dezarhivat,deschideti skplayer.exe.

- dupa ce ati deschis programul v-a trebui sa cautam fisierul ".dem" care la noi este "primul_meu_demo.dem".

- sus veti vedea un tabel unde in dreptul lui scrie "Browse",dati pe "Browse" si cautati fisierul "primul_meu_demo.dem",iar apoi dati "Open".

- mergeti mai jos si selectati toate 3 casute (Startmovie,Timedemo,Viewdemo)

- mai jos este un alt tabel unde tot in dreptul lui scrie "Browse",dati pe el si aici cautati targetul "hl.exe" care-l gasiti in "Counter-Strike".

- dupa ce am facut toate acestea puteti da "Play" pentru a vizualiza demo-ul.

Voi puteti folosi orice modalitate doriti,insa eu va propun a doua,pentru ca aceasta modalitate este folositoare si pentru cei care creeaza filme pentru counter-strike si vor avea posibilitatea de a opri demo-ul,si alte comenzi cum am precizat mai sus.

Cam atat,sper ca v-am ajutat.

Gl & HF
Sus In jos
https://nwg-kz.forumgratuit.ro
 
Demo Counter strike
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial instalare server dedicat Counter Strike 1.6 pe Windows XP cu ajutorul hldsupdatetool
» Cum instalam un server in jocul Counter Strike (serverul dedicat va fi inclus in directoarele jocului)
» MOTD pentru Counter

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Nwg-kz :: Downloads! :: Tutoriale Nwg-
Mergi direct la: